GPST821/18503P
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 860MZ/1.575GHZ DOME 1.25"
Catalog
RF Antennas
DataSheet
GPST821/18503P PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:Cellular, Navigation
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):860MHz, 1.575GHz, 1.9GHz
Frequency Range:824MHz ~ 896MHz, 1.573GHz ~ 1.578GHz, 1.85GHz ~ 1.99GHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:3
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:3dB, 27dB
Power - Max:-
Features:-
Termination:TNC Male (1), SMB Female (1)
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount
Height (Max):1.250" (31.75mm)