DC24HDPF1P
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 2.4GHZ GRID CAB BRKT 30"
Catalog
RF Antennas
DataSheet
DC24HDPF1P PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.483GHz
Antenna Type:Parabolic Grid
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-14dB
Gain:24dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 762mm
Termination:N Type Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Bracket Mount
Height (Max):24.000" (609.60mm)