AB8063CS
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 851MHZ WHIP STR NMO BASE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
AB8063CS PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):851MHz
Frequency Range:806MHz ~ 896MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:3.5dBi
Power - Max:200 W