EXD400TNX
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 410MHZ WHIP STR TNX CONN
Catalog
RF Antennas
DataSheet
EXD400TNX PDF
Type Description
Series:EXD
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):410MHz
Frequency Range:400MHz ~ 420MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:-
Features:-
Termination:TNX
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):3.800" (96.52mm)