TRA13803
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
OMNI PH NMO 1.38-1.44G 3DBI 100W
Catalog
RF Antennas
DataSheet
TRA13803 PDF
Type Description
Series:Phantom®
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):1.41GHz
Frequency Range:1.38GHz ~ 1.44GHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:3dBi
Power - Max:100 W