SR249120D12NF
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 2.4/5.4GHZ SECTOR CAB 12"
Catalog
RF Antennas
DataSheet
SR249120D12NF PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz, 5.4GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz
Antenna Type:Sector
Number of Bands:2
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:5dBi
Power - Max:5 W
Features:Cable - 305mm
Termination:N Type Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Chassis Mount
Height (Max):1.380" (35.05mm)