EXC806SM
Description
RF ANT 836MHZ WHIP STR SMA MALE
DataSheet
EXC806SM PDF
Part Status:Active
RF Family/Standard:Bluetooth, WiFi
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):836MHz
Frequency Range:806MHz ~ 866MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:50 W
Features:-
Termination:SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):4.600" (116.84mm)