S4901790PN36RS
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 5GHZ SECTOR BRKT MT 36"
Catalog
RF Antennas
DataSheet
S4901790PN36RS PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):5GHz
Frequency Range:4.9GHz ~ 5.85GHz
Antenna Type:Sector
Number of Bands:1
VSWR:1.8
Return Loss:-
Gain:17dBi
Power - Max:10 W
Features:Cable - 914mm
Termination:RP-SMA
Ingress Protection:-
Mounting Type:Bracket Mount
Height (Max):24.606" (625.00mm)