PLTE757M
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
757-788 MHZ ANTENNA WITH MOUNT
Catalog
RF Antennas
DataSheet
PLTE757M PDF
Type Description
Series:VenU® PLTE757M MIMO
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):772.5MHz
Frequency Range:757MHz ~ 788MHz
Antenna Type:Panel
Number of Bands:1
VSWR:1.43
Return Loss:-
Gain:9dBi
Power - Max:50 W
Features:-
Termination:N Type Female
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Bracket Mount, Wall Mount
Height (Max):4.402" (111.80mm)