EXR806TN
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 837MHZ WHIP TILT TNC MALE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
EXR806TN PDF
Type Description
Series:EXR
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):837MHz
Frequency Range:806MHz ~ 869MHz
Antenna Type:Whip, Tilt
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:50 W
Features:-
Termination:TNC Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):9.500" (241.30mm)