GPSTW821/18503P
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 860MHZ/1.575GHZ DOME ADH
DataSheet
GPSTW821/18503P PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:Navigation
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):860MHz, 1.575GHz, 1.9GHz
Frequency Range:824MHz ~ 896MHz, 1.575GHz, 1.85GHz ~ 1.99GHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:3
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:3.5dBd
Power - Max:-
Features:-
Termination:-
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.875" (22.23mm)