VA24-16RTNC
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 2.4GHZ YAGI RP-TNC 24"
Catalog
RF Antennas
DataSheet
VA24-16RTNC PDF
Type Description
Series:Vagi®
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.485GHz
Antenna Type:Yagi
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:16dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:RP-TNC
Ingress Protection:-
Mounting Type:Bracket Mount
Height (Max):22.047" (560.00mm)