EXD360SFU-001
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
ANT DUCK EXD 360-400MHZ 1/4 SFU
Catalog
RF Antennas
DataSheet
EXD360SFU-001 PDF
Type Description
Series:EXD
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):380MHz
Frequency Range:360MHz ~ 400MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:-
Features:-
Termination:SFU
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):4.100" (104.14mm)