AEACAD153029-S433
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
RF ANT 433MHZ -960MHZ WHIP SMA
Catalog
RF Antennas
DataSheet
AEACAD153029-S433 PDF
Type Description
Series:AEAC
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:General ISM
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):433MHz, 868MHz, 915MHz
Frequency Range:433MHz ~ 960MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:4.5
Return Loss:-
Gain:3dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:SMA
Ingress Protection:-
Mounting Type:Magnetic
Height (Max):6.035" (153.30mm)