SR245135D32RSM
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 2.4GHZ SECTR CAB CHAS 32"
Catalog
RF Antennas
DataSheet
SR245135D32RSM PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:Sector
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:5dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 813mm
Termination:RP-SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Chassis Mount
Height (Max):2.008" (51.00mm)