EXC821SM
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 861MHZ WHIP STR SMA MALE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
EXC821SM PDF
Type Description
Series:EXC
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):861MHz
Frequency Range:821MHz ~ 902MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:-
Features:-
Termination:SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):4.600" (116.84mm)
Applications:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PAV692780-30NF
PAV692780-30NF
RF ANT 700MHZ/900MHZ PANEL CAB
3IN1 WIFI ANTENNA - 3XWIFI, 2.4/
FG4500
FG4500
RF ANT 460MHZ WHIP STR N FEM 26"
SiT3373AC-2B2-28NH224.000000T
SiT3373AC-2B2-28NH224.000000T
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ LVDS
66419
ROLL, STATFREE T2 PLUS RUBBER, D
AA0603JR-075K6L
AA0603JR-075K6L
RES SMD 5.6K OHM 5% 1/10W 0603
EXC821SM
EXC821SM