GPSDS8060P
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 836MZ/1.575GHZ WHP STR 6"
DataSheet
GPSDS8060P PDF
Type Description
Series:Survivorâ„¢
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:Navigation
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):836MHz, 1.575GHz
Frequency Range:806MHz ~ 866MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:2
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:-
Features:Cable - 4.3m
Termination:-
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount
Height (Max):6.000" (152.40mm)