BGYD890K
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
890-960 MHZ, 10 DBD 7 ELEMENT YA
Catalog
RF Antennas
DataSheet
BGYD890K PDF
Type Description
Series:BGYD
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):925MHz
Frequency Range:890MHz ~ 960MHz
Antenna Type:Yagi, 7-Element
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:10dBd
Power - Max:200 W
Features:Cable - 609.6mm
Termination:N Type Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Bracket Mount
Height (Max):23.800" (604.52mm)