EXS155TNX
Description
RF ANT 159MHZ WHIP STR TNX CONN
DataSheet
EXS155TNX PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):159MHz
Frequency Range:155MHz ~ 164MHz
Gain:-
Power - Max:50 W
Features:-
Termination:TNX
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):4.200" (106.68mm)