PAV90209H-FNF
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 915MHZ PANEL N FEM CHASS
Catalog
RF Antennas
DataSheet
PAV90209H-FNF PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):915MHz
Frequency Range:902MHz ~ 928MHz
Antenna Type:Panel
Number of Bands:1
VSWR:1.3
Return Loss:-
Gain:9dBi
Power - Max:10 W
Features:-
Termination:N Type Female
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Chassis Mount
Height (Max):1.320" (33.53mm)