R2T24-19-MMCX
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 2.4/2.5GHZ PAN MMCX FM 8"
Catalog
RF Antennas
DataSheet
R2T24-19-MMCX PDF
Type Description
Series:RooTenna™
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz, 2.5GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.7GHz
Antenna Type:Panel
Number of Bands:2
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:19dBi
Power - Max:50 W
Features:-
Termination:MMCX Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Bracket Mount
Height (Max):2.500" (63.50mm)