EXC406BNX
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 428MHZ WHIP STR BNX CONN
Catalog
RF Antennas
DataSheet
EXC406BNX PDF
Type Description
Series:EXC
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):428MHz
Frequency Range:406MHz ~ 450MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:-
Features:-
Termination:BNX
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):7.000" (177.80mm)