EXP806MD
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 837MHZ WHIP STR MD 6.9"
Catalog
RF Antennas
DataSheet
EXP806MD PDF
Type Description
Series:EXP
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):837MHz
Frequency Range:806MHz ~ 869MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:50 W
Features:-
Termination:MD
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):6.900" (175.26mm)