CB144/440C
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 146/445MHZ WHIP STR 38"
Catalog
RF Antennas
DataSheet
CB144/440C PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:VHF (f < 300MHz), UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):146MHz, 445MHz
Frequency Range:144MHz ~ 148MHz, 440MHz ~ 450MHz