CAF96229(IDD2450-RS12E)
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 2.4GHZ MODUL CAB BRKT 12"
Catalog
RF Antennas
DataSheet
CAF96229(IDD2450-RS12E) PDF
Type Description
Series:Terrace Diversity™
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:Module
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:5dBi
Power - Max:50 W
Features:Cable - 305mm
Termination:RP-SMA (2)
Ingress Protection:-
Mounting Type:Bracket Mount
Height (Max):0.984" (25.00mm)