EXC420TN
Description
RF ANT 435MHZ WHIP STR TNC MALE
DataSheet
EXC420TN PDF
RF Family/Standard:Bluetooth, WiFi
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):435MHz
Frequency Range:420MHz ~ 450MHz
Gain:-
Power - Max:50 W
Features:-
Termination:TNC Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):7.000" (177.80mm)