EXW30BNX
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 59MHZ WHIP STR BNX CONN
Catalog
RF Antennas
DataSheet
EXW30BNX PDF
Type Description
Series:EXW
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):59MHz
Frequency Range:30MHz ~ 88MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:-
Features:-
Termination:BNX
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):12.000" (304.80mm)