SXD450SF
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 450MHZ WHIP STR SF CONN
Catalog
RF Antennas
DataSheet
SXD450SF PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):450MHz
Frequency Range:440MHz ~ 470MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:50 W
Features:-
Termination:SF
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):3.504" (89.00mm)