S5153WBPX12SMM
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 5.5GHZ WHIP STR SMA BRKT
Catalog
RF Antennas
DataSheet
S5153WBPX12SMM PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):5.5GHz
Frequency Range:5.15GHz ~ 5.875GHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:6dBi
Power - Max:10 W
Features:Cable - 305mm
Termination:SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Bracket Mount
Height (Max):11.500" (292.10mm)
Applications:WiMax™, WLAN
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ATC-GC7V2O-D7
ATC-GC7V2O-D7
OMNI ANTENNA, 740-870 MHZ, 2.5 D
HDDA3W-29-SP
HDDA3W-29-SP
RF ANT 3.6GHZ DISH N FEM BRKT MT
B4305C
B4305C
RF ANT 440MHZ WHIP STR NMO BASE
S5153WBPX12SMM
S5153WBPX12SMM