EXB150HT
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 156MHZ WHIP STR HT CONN
Catalog
RF Antennas
DataSheet
EXB150HT PDF
Type Description
Series:EXB
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):156MHz
Frequency Range:150MHz ~ 162MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:0dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:HT
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):6.500" (165.10mm)