TRA4500NP
Description
RF ANT 460MHZ DOME N FEM PAN MT
DataSheet
TRA4500NP PDF
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):460MHz
Frequency Range:450MHz ~ 470MHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:3dBi
Power - Max:150 W
Features:-
Termination:N Type Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount
Height (Max):3.400" (86.36mm)
Applications:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
NMOWB150BCO
NMOWB150BCO
WIDEBAND NMO COIL, 2.5 DB, 135 -
EXCAP
EXCAP
ACCY CAP FOR DEXC ANTENNA
SPSPRDA2-P
SPSPRDA2-P
UHF ANTENNA RF-SMA
SBT5EMCMPPC
SBT5EMCMPPC
IEC 3.3-5VDC 90DB FAILURE ROHS S
37800
TEK-MATE 12X18 MALE SNAP
TRA4500NP
TRA4500NP