PLC1429N
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 146MHZ YAGI N CONN 152"
Catalog
RF Antennas
DataSheet
PLC1429N PDF
Type Description
Series:PLC
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):146MHz
Frequency Range:142MHz ~ 150MHz
Antenna Type:Yagi, 9-Element
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:11.1dBd
Power - Max:400 W
Features:-
Termination:N Type
Ingress Protection:-
Mounting Type:Bracket Mount
Height (Max):152.008" (386.10cm)