TRA41038UM
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
ANT PHANTOM UHF 410-430 NMO WHT
Catalog
RF Antennas
DataSheet
TRA41038UM PDF
Type Description
Series:Phantom®
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):417.5MHz
Frequency Range:410MHz ~ 425MHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:3dBi
Power - Max:150 W
Features:-
Termination:NMO
Ingress Protection:-
Mounting Type:Base Mount
Height (Max):3.400" (86.36mm)