EXB148TNX
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
ANT TUF DUCK 148-155MHZ TNC MALE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
EXB148TNX PDF
Type Description
Series:EXB
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):151.5MHz
Frequency Range:148MHz ~ 155MHz