EXB155SM
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 159MHZ WHIP STR SMA MALE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
EXB155SM PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):159MHz
Frequency Range:155MHz ~ 164MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:0dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):6.300" (160.02mm)