GPS1575SP26-005
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 1.575GHZ MOD MCX PANEL MT
Catalog
RF Antennas
DataSheet
GPS1575SP26-005 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:Navigation
Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):1.575GHz
Frequency Range:1.574GHz ~ 1.576GHz
Antenna Type:Module
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:28dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 175mm, Filter
Termination:MCX Male
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Panel Mount
Height (Max):0.670" (17.02mm)