HDGD58-22
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 5.8GHZ GRID N FEM BRKT MT
Catalog
RF Antennas
DataSheet
HDGD58-22 PDF
Type Description
Series:HD
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):5.8GHz
Frequency Range:5.725GHz ~ 5.85GHz
Antenna Type:Parabolic Grid
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:22dBi
Power - Max:100 W
Features:-
Termination:N Type Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Bracket Mount
Height (Max):15.709" (399.00mm)