TRA3650S3N-002
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
OMNI PH 3.65-3.70G 3DBI 100W WHT
Catalog
RF Antennas
DataSheet
TRA3650S3N-002 PDF
Type Description
Series:Phantom®
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (3GHz ~ 4GHz)
Frequency (Center/Band):3.675GHz
Frequency Range:3.65GHz ~ 3.7GHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:3dBi
Power - Max:100 W
Features:-
Termination:NMO
Ingress Protection:-
Mounting Type:Base Mount
Height (Max):3.300" (83.82mm)