S2407MPA48RBN
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 2.4GHZ PANEL CAB CHAS 48"
Catalog
RF Antennas
DataSheet
S2407MPA48RBN PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:Panel
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:7.5dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 1.2m
Termination:RP-BNC
Ingress Protection:-
Mounting Type:Chassis Mount
Height (Max):1.500" (38.10mm)