SQ1713P12NF
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 1.8GHZ PANEL CAB CHAS MT
Catalog
RF Antennas
DataSheet
SQ1713P12NF PDF
Type Description
Series:Squintâ„¢
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):1.8GHz
Frequency Range:1.71GHz ~ 1.88GHz
Antenna Type:Panel
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:3.5dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 305mm
Termination:N Type Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Chassis Mount
Height (Max):1.250" (31.75mm)