S1857AMP60BNM
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 1.9GHZ PANEL CAB CHAS MT
Catalog
RF Antennas
DataSheet
S1857AMP60BNM PDF
Type Description
Series:DirectLinkâ„¢
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):1.9GHz
Frequency Range:1.85GHz ~ 1.99GHz
Antenna Type:Panel
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:7.5dBi
Power - Max:75 W
Features:Cable - 1.5m
Termination:BNC Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Chassis Mount
Height (Max):5.701" (144.80mm)