WIH-AT-CAB36IN
Manufacturer
Thomas Research Products
VIGOR # :
Description
RF ANT 916MHZ WHIP TILT CAB 36"
Catalog
RF Antennas
DataSheet
WIH-AT-CAB36IN PDF
Type Description
Series:wiHUBB®
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):916MHz
Frequency Range:-
Antenna Type:Whip, Tilt
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:-
Features:Cable - 914mm
Termination:RP-SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount
Height (Max):4.724" (120.00mm)