LPT698/2700MM
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
BLACK LOW PROFILE VERTICAL OUTDO
Catalog
RF Antennas
DataSheet
LPT698/2700MM PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:Wide Band
Frequency (Center/Band):829MHz, 1.94GHz, 2.5GHz
Frequency Range:698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz , 2.3GHz ~ 2.7GHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:3
VSWR:2, 2.5
Return Loss:-
Gain:3.1dBi, 4.4dBi, 5dBi
Power - Max:10 W