PHA4000-2
Manufacturer
Metelics (MACOM Technology Solutions)
VIGOR # :
Description
RF ANT 215MHZ SMD
Catalog
RF Antennas
DataSheet
PHA4000-2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:-
Frequency Group:VHF (f < 300MHz), UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):215MHz
Frequency Range:30MHz ~ 400MHz
Antenna Type:-
Number of Bands:1
VSWR:4
Return Loss:-
Gain:7dB
Power - Max:64 W
Features:-
Termination:-
Ingress Protection:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.500" (12.70mm)