DB0805A2017ASTR
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
RF DIR COUPLR 2.01-2.025GHZ 0805
Catalog
RF Directional Coupler
DataSheet
DB0805A2017ASTR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Coupler Type:Standard
Frequency:2.01GHz ~ 2.025GHz
Coupling Factor:3dB
Applications:General Purpose
Insertion Loss:0.4dB
Power - Max:5W