QFM-RX1-433
Manufacturer
RF Solutions
VIGOR # :
Description
RF RECEIVER FM/FSK 433MHZ
Catalog
RF Receivers
DataSheet
QFM-RX1-433 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Frequency:433MHz
Sensitivity:-106dBm
Data Rate (Max):-
Modulation or Protocol:FM, FSK
Applications:Remote Control, RKE, Security Systems
Current - Receiving:10mA
Data Interface:PCB, Through Hole
Memory Size:-
Antenna Connector:PCB, Through Hole
Features:-
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C