MS631-10F
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
RF SHLD FRAME 1.398"X2.484" SLDR
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS631-10F PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Frame
Height - Overall:0.110" (2.80mm)
Length - Overall:2.484" (63.10mm)
Width - Overall:1.398" (35.50mm)