MS448-20S
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
44.8 X 18.2 X 5.7MM EMI/RF SHIEL
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS448-20S PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Shield, 1-Piece
Height - Overall:0.224" (5.70mm)
Length - Overall:1.764" (44.80mm)
Width - Overall:0.717" (18.20mm)