40X-CBS-1.25X1.75X0.4
Manufacturer
Leader Tech Inc.
VIGOR # :
Description
RF SHIELD 1.25" X 1.75" SMD
Catalog
RF Shields
DataSheet
40X-CBS-1.25X1.75X0.4 PDF
Type Description
Series:40-CBS
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Cover
Height - Overall:0.400" (10.16mm)
Length - Overall:1.750" (44.45mm)
Width - Overall:1.250" (31.75mm)