50X-CBS-0.5X2.0X0.28
Manufacturer
Leader Tech Inc.
VIGOR # :
Description
RF SHIELD 0.5" X 2" SMD
Catalog
RF Shields
DataSheet
50X-CBS-0.5X2.0X0.28 PDF
Type Description
Series:50-CBS
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Cover
Height - Overall:0.280" (7.11mm)
Length - Overall:2.000" (50.80mm)
Width - Overall:0.500" (12.70mm)